aktualności


23 x pociecha i młodość

18 sierpnia 2017

Niecodzienną wizytę mieli nasi mieszkańcy. Pod opieką duszpasterza, specjalnie do nas przyszła spędzająca w Olsztynie wakacje grupa młodzieży z Warszawy. Jakby na zamówienie wpisała się ta wizyta w obchodzony 12 sierpnia Dziań młodzieży, tegoroczny pod hasłem "Młodzież buduje pokój". Czas przy herbatce i słodkościach upłynął pod znakiem gier planszowych i śpiewu oraz na pogawędkach i opowieściach, których szczególnie łaknie młode pokolenie.


czytaj

Święto Domu i patrona - dzień św. Wawrzyńca

W tym roku 10 sierpnia - święto naszego patrona uczciliśmy sadząc drzewka laurowe czyli wawrzynowe. Każda grupa mieszkalna po wspólnym spotkaniu zabrała do siebie jedno drzewko na pamiątkę. Doniczki ozdabialiśmy wizerunkiem świętego. Nie zabrakło również legendy o męczeńskiej śmierci Świętego.


czytaj

ZAGRAJ W ZIELONE...

NASZ OGRÓD KIPI ZIELENIĄ I KOLORAMI A SKOMPANY W ŚWIETLE SŁOŃCA POBUDZA WSZYSTKIE ZMYSŁY. WZROKIEM ZAWŁADNĄ BARWY KWIATÓW, ŚWIATŁO I CIEŃ, SŁUCH ROZBUDZĄ SZUM TRAW I KRZEWÓW, SZELEST SADZAWKI I ŚPIEW PTAKÓW. WOŃ POBUDZAJĄCĄ ZMYSŁ WĘCHU ROZTACZA OGRÓD ZIOŁOWY ORAZ PIĘKNE ROSARIUM. PRZEBYWANIE WŚRÓD ROŚLIN I CZERPANIE Z ICH DOBROCZYNNEGO WPŁYWU KORZYSTNIE WPŁYWA NA PSYCHIKĘ I CIAŁO CZŁOWIEKA. 


czytaj