LdV PP: Sieć Europejska Klasa Opiekunów Społecznych/ Netzwerk EuropaKlasse


Projekt Partnerski LdV
Sieć Klasa Europejska Opiekunów Społecznych 2009-2011


Streszczenie projektu

Projekt partnerski służy budowie sieci organizacji, które oferują usługi socjalne na rzecz osób niepełnosprawnych i/lub starszych oraz dysponują miejscami praktyk lub zamierzają takowe stworzyc dla słuchaczy "Europejskiej Klasy Opiekunów Społecznych" (Projekt LdV Mobilność). Ponad to w projekcie przewidziani są partnerzy, którzy zerkają w europejska prace projektową, by w przyszłości oferować miejsca praktyk lub inicjować projekty mobilności.
Celem partnerstwa są uzgodnienia odnośnie przygotowania i realizacji praktyk zagranicznych dla słuchaczy "Europejskiej Klasy Opiekunów Społecznych" lub kierunków zbliżonych. Duże znaczenie dla powodzenia praktyk zagranicznych w sektorze opiekuńczo-społecznym ma gruntowne przygotowanie w sferze pedagogicznej, kulturowej i językowej. Partnerstwo umożliwi nam spojrzenie na te zagadnienia z różnych perspektyw: organizacji wysyłającej i kształcącej, słuchacza i organizacji przyjmującej-pracodawcy, poznanie i zintegrowanie wyobrażeń partnerów w jedną wspólnie ustaloną koncepcję. Koncepcja ta będzie osnową dla Przewodnika praktyk zagranicznych w obszarze społeczno-opiekuńczym (w języku niemieckim i angielskim), który posłuży nowym potencjalnym partnerom oraz słuchaczom jako informator. Przewodnik będzie rezultatem końcowym projektu. Z uwagi na zmniejszenie grupy partnerskie projekt jest realizowany przez 4 partnerów z 3 krajów: DE (2), PL(1), CY(1).

Spotkania robocze odbędą się u partnerów z Niemiec (1), Polski i Cypru. Partnerzy zatroszczą się o logistykę spotkań, zakwaterowanie, umożliwią zwiedzanie placówek i zorganizują zapoznanie z kulturą kraju.

Realizacja projektu

Spotkania partnerskie