Personel


Sercem każdego domu opieki są pracujący tam ludzie. W LAURENTIUSIE dużą wagę przykładamy do profesjonalizmu pracowników oraz do szczególnego szacunku, jakim chcemy otaczać naszych mieszkańców.
Zatrudniamy opiekunów, pielęgniarki, rehabilitantów, terapeutów zajęciowych, pracownika socjalnego, pokojowe, konserwatorów, personel kuchni oraz administracji. Opiekę duszpasterską sprawują duchowni miejscowych parafii: ewangelickiej i katolickiej.
Większość personelu opiekuńczego wiedzę zdobywało w prowadzonej przez Fundcję Laurentius Policealnej Szkole „Laurentius” dla Opiekunów w Domach Pomocy Społecznej ze Specjalnością Geriatria i Rehabilitacja. Pracownicy uczestniczyli także w projektach umożliwiających odbywanie stażu w niemieckich placówkach opiekuńczych Diakonii Neuendettelsau.
Na bieżąco organizowane są liczne szkolenia, gdzie pracownicy mogą poszerzać swą wiedzę i kompetencje, doskonalić się zawodowo poznając metody opieki w szczególności   nad osobami dotkniętymi demencją.
Ważnym zadaniem kierownictwa LAURENTIUSA jest tworzenie dobrych warunków pracy dla zatrudnionych osób. Służą temu między innymi liczne urządzenia pomocnicze, np. podnośniki, łóżka rehabilitacyjne, system przyzywowy.
 
Szkolenie BHP z pierwszej pomocy i ochrony przeciwpożarowej 5-7 czerwca 2019
 

Raz do roku nasi pracownicy odbywają szkolenie BHP z pierwszej pomocy i ochrony przeciwpożarowej. Ma ono na celu zapoznanie pracowników z podstawowymi zasadami prawa pracy, pierwszej pomocy oraz ochrony przeciwpożarowej. Uczestnicy szkolenia okresowego zdobyli niezbędną wiedzę z dziedzin organizacji ochrony przeciwpożarowej, obowiązków osób fizycznych oraz prawnych, które są użytkownikami danego obiektu lub terenu w zakresie zapobiegania pożarom, zagrożenia pożarowego dla naszego obiektu, zasad przeciwdziałania powstawaniu oraz rozprzestrzenianiu się pożaru w oparciu o charakterystykę naszego obiektu, zasad posługiwania się gaśnicą, zasad postępowania w momencie wybuchu pożaru wraz z zasadami ewakuacji.

 
Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Opiekuna 2018
 
Jak co roku 12 maja przypada Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek, my z okazji tego święta składamy ukłon również w stronę opiekunów, rehabilitantów terapeutów i pozostałego personelu naszego domu, bo opieka i pielęgnacja to zadanie zespołowe. Pożyczeniach nieustającej satysfakcji z wykonywanej pracy, które złożyła nam pani dyrektor, przyszedł czas na odrobinę grupowej zabawy. W tym roku zorganizowaliśmy teleturniej, a właściwie fuzje teleturniejowych zmagań opartą na popularnych programach Familiada i Kocham cię Polsko. Towarzyszyło nam przy tym mnóstwo uśmiechu. Musieliśmy sięgnąć do zasobów swojej pamięci, żeby umieć rozwiązać teleturniejowe zagwozdki. Na koniec w nagrodę za udział w zmaganiach zjedliśmy wspólnie pizzę popijając colą.
 

Zdjęcia Personelu


Dzień Pielęgniarki i Opiekuna 2018


Szkolenie przeciwpożarowe BHP 5-7 czerwca 2019