Odpisz 1% podatku


 
Szanowni Państwo!
Razem tworzymy najlepsze warunki dla naszych Mieszkańców. Apeluję do wszystkich przyjaciół Fundacji Laurentius, by rozliczając swój podatek pamiętali o mieszkańcach  Domu Opieki i DPS „Laurentius” w Olsztynie oraz Senior Residence w Katowicach.By przekazać 1% podatku wystarczy podać na zeznaniu podatkowym:
FUNDACJA LAURENTIUS, KRS 0000100948
 
Jako cel szczegółowy proszę podać Olsztyn lub Katowice, zgodnie z Państwa wyborem.
 
FUNDACJA LAURENTIUS za środki otrzymane w akcji zakupuje zazwyczaj sprzęt i materiały do rehabilitacji i terapii zajęciowej. Poprzez rehabilitację udaje się często przywrócić sprawność i samodzielność w poruszaniu się naszych Mieszkańców. 
Z kolei do prowadzenia ciekawych zajęć terapeutycznych nieodzowne są nowe pomysły, które często wesprzeć trzeba zakupem sprzętu czy materiałów. Już od lat marzymy np. o harfie Veeh, specjalnym instrumencie, na którym gry mogą się nauczyć także osoby starsze czy niepełnosprawne bez znajomości zapisu nutowego. Z naszych obserwacji wynika, że wrażliwość na muzykę wśród naszych Mieszkańców jest wyjątkowo duża.
 
Podsumowanie akcji 1% dla organizacji pożytku publicznego w 2016 r.

Szanowni Państwo,

W 2016 roku w akcji „1 % podatku  dla organizacji pożytku publicznego” dzięki Państwa zaangażowaniu FUNDACJA LAURENTIUS otrzymała rekordową kwotę 15.058,09 PLN ! Z tej sumy Dom Opieki i DPS „Laurentius” w Olsztynie otrzymał 9.864,50 PLN.

 W Olsztynie dofinansowano zakup 2 specjalistycznych podnośniko-pionizatorów z funkcją jezdną AKS Dualo - koszt zakupu wyniósł 11.100,00 zł. Urządzenia te trafiły po jednym do Domu Opieki i do Domu Pomocy Społecznej. Wspomagają mieszkańców w zachowaniu mobilności i samodzielności. Ponadto chronią aparat ruchu i kręgosłup personelu opiekuńczego przed nadmiernym przeciążeniem i urazami. Wraz z mieszkańcami i opiekunami cieszymy się niezmiernie że udało się zrealizować zakup tego sprzętu i dziękujemy za Państwa ogromne wsparcie!

Drodzy przyjaciele Fundacji Laurentius, rozliczając w roku 2017 swój podatek pamiętajcie proszę także o nas. W 2017 roku planujemy wstępnie zakup urządzeń, narzędzi i materiałów do aktywizacji, terapii zajęciowej i rehabilitacji Mieszkańców.

Wystarczy podać na zeznaniu podatkowym:

FUNDACJA LAURENTIUS, KRS 0000100948 oraz koniecznie cel szczegółowy: LAURENTIUS Olsztyn.

Z góry dziekuję za Państwa wsparcie i pozdrawiam                                                                                 

Dyrektor Fundacji Laurentius
Ewa Kordaczuk