Blog


Do dziadków i babć

Jesienne spotkania z filozofią

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników filozofii na cykl wykładów filozoficznych.

Jak radzić sobie z alergią?

 Rocznie na całym świecie udar dotyka około 15 mln osób. W jego leczeniu liczy się przed wszystkim czas – szybkie postawienie diagnozy ma wpływ dalszy przebieg życia pacjenta. Nie każdy wie, że konsekwencje tego schorzenia można zmniejszyć czy nawet odwrócić – warunkiem jest jednak podjęcie natychmiastowej rehabilitacji, która jest jedyną metodą leczenia, polecaną wszystkim pacjentom po przebytym udarze.

Jakie zioła na wątrobę?

Wątroba to jeden z najważniejszym organów w naszym organizmie, który odpowiada za wytwarzanie niezbędnej do trawienia i oczyszczania krwi z toksyn żółci. Chociaż wystawiamy ją na ciężkie próby, nie narzeka, gdyż jest to jeden ze słabo unerwionych organów. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy znienacka wątroba o sobie „przypomina” i atakuje ostrym bólem, nasilającym się po spożyciu tłustych potraw czy wypiciu alkoholu. Jeśli i Ty odczuwasz „gniecenie” i rozpieranie z prawej strony pod żebrami – uważaj. Twoja wątroba daje znać, że jest przeciążona i potrzebuje pomocy.

Choroba Alzheimera

Dotyka już 14% osób po 65 roku życia i prawie połowę 80-latków. Według najnowszych badań, aż 30 milionów osób na świecie jest chorych na Alzheimera. Szacuje się, że w związku ze starzejącym się społeczeństwem krajów wysoko uprzemysłowionych do 2050 roku liczba ta wzrośnie trzykrotnie. Z roku na rok ta neurodegeneracyjna choroba zbiera coraz większe żniwo, również wśród naszych najbliższych…

Nietrzymanie moczu – wstydliwy problem, który można leczyć!

Nietrzymanie moczu jest krępującą dolegliwością. Jak podają statystyki dotyka co ósmą kobietę do 39 roku życia i co drugą po menopauzie. Najczęściej jednak występuje u ludzi starszych. Potrafi skutecznie utrudnić życie. By uporać się z tym problemem, należy jak najwcześniej podjąć właściwe leczenie, a więc przede wszystkim, nie ukrywać tej przypadłości przed lekarzem.

Wczasy dla seniora - gdzie warto jechać

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Twoje wnuki już odliczają dni do zakończenia roku szkolnego, studenci planują wyjazdy z przyjaciółmi, dorośli pakują walizki... a Ty? Czy w tym roku też zamierzasz spędzić czas wyłącznie na działce, pieląc i podlewając wszystkie grządki? Czy tylko przydomowe obowiązki Ci w głowie, kiedy wszyscy wyjeżdżają i nareszcie masz odrobinę czasu dla siebie?

Natura która zmienia życie seniora na lepsze

  Kontakt z przyrodą jest   dla człowieka nieoceniony.   Sylwoterapia, nazywana   także drzewoterapią,   pobudza organizm   do samoleczenia.     — Natura ma ogromne znaczenie   — podkreśla Ewa Kordaczuk,