aktualnosci


Patriotyczno - wspomnieniowy występ uczniów technikum

11.11.1918 Pamiętamy...

Z dumą i uroczyście uczestniczyliśmy wspólnie w przygotowanej przez Senior Wigor Laurentius gali patriotycznej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Znane pieśni patriotyczne ożywiły ducha miłości i czci dla ojczystego kraju.

Robótki ręczne w październiku

Jako że zbliża się sezon chłodów nasze mieszkanki tworzą dziewiarskie ocieplacze: na szyję, kolana .... Robótki są miłym tłem do wymiany poglądów i rozmowy, a i umysł ożywia się przy liczeniu oczek.

Z wizytą w Kozarku Małym

11 października 2018

Z chęcią przyjęliśmy zaproszenie od społeczności Domu Seniora "Mazurska Zagroda" z Kozarka Małego.  Dopisała nam pogoda- wspaniałe babie lato. Niesamowitą atrakcją okazało się mini zoo - oswojone zwierzęta chętnie poddawały się głaskaniu i ściskaniu. 

Dzień Chłopaka 2018 w LAURENTIUSIE

ISKIERKA NA ZAKOŃCZENIE LATA 2018

Tradycyjnie już pożegnaliśmy lato przy płomieniach ogniska z pełną gamą atrakcji. Ognisko poprzedziły całodzienne przygotowania: zawijanie ziemniaków w sreberka oraz układanie nowego tekstu do znanego przeboju ogniskowego. Śpiewaliśmy nostalgiczne piosenki przy gitarze, zajadaliśmy się bigosem i pieczonymi ziemniakami prosto z ogniska. Niewątpliwą atrakcją dla rodzin była prezentacja poradnika:"Chwile warte wspomnień - odwiedziny w domu opieki, który podaje wybrane wskazówki ułatwiające członkom rodzin i znajomym utrzymywanie relacji z bliskimi, którzy przebywają w ośrodku opiekuńczym. 

Biesiada na ludową nutę w Barczewie

Z ludowym przytupem bawili się nasi mieszkańcy na festynie w DPS Barczewo 05 września 2018r. Żeńska delegacja naszego domu wtórowała uczestnikom przeglądu pieśni ludowej występującym na scenie oraz dała się porwać twórczej pasji tworzenia karwingowych ozdób z tegorocznych plonów.

TROCHĘ HISTORII NA CODZIEŃ

23 sierpnia 2018

Choć sama wystawa wabi spojrzenia mieszkańców od kilku tygodni, 23 sierpnia pani Krystyna Jurewicz, jej pomysłodawczyni i współtwórczyni, przybyła do naszych mieszkańców, aby opowiedzieć im o samym pomyśle stworzenia wyszywanych krzyżykiem obrazów z wizerunkiem godła polskiego na przestrzeni wieków. 

Piknik pełen słońca, śmiechu i śpiewu....

21 sierpnia 2018

Sierpniowe słońce zachęca do delektowania się wypoczynkiem w ogrodzie. Szczególną zaś okazją do wykorzystania zielonej przestrzeni była wizyta gości z Norymbergi/Niemcy. Wspólnie z nami wzięli udział w pikniku i mamy nadzieję, że nasze progi dały im zakosztować przysłowiowej polskiej gościnności. Dla przełamania barier językowych i na przywitanie stworzyliśmy wspólnie gigantyczną cynię, a każdy płatek zawierał imię uczestnika naszego spotkania. Gości przywitaliśmy biesiadnym śpiewem, do którego na gitarze akompaniowała nam pani Nelly. W trakcie spotkania tańczyliśmy liniowy taniec country oraz ćwiczyliśmy śmiech podczas sesji śmiecho-yogi, którą poprowadziła zawsze uśmiechnięta pani Ewa Cichocka. Jeśli prawdą jest, że "Śmiech to dobre samopoczucie całego ciała, okazywane w jednym miejscu" (Josh Billings) to wszyscy uczestnicy doskonale się bawili. Nie zabrakło również specjałów polskiej kuchni - bigosu i barszczu czerwonego. Każdy z gości otrzymał również skromny podarek wykonany przez uczestników Senior-Wigor Laurentius. 

100 urodziny pani Haliny

20 lipca 2018 swoje 100 urodziny świętowała pani Halina, mieszkanka DPS "Laurentius". Wśród składających powinszowania znaleźli się przedstawiciele Olsztyńskiego Ratusza oraz ZUS. Nie zabrakło również życzeń od współmieszkańców i pracowników naszego ośrodka. 

 1 2 3 Następna »  Ostatnia