aktualnosci


Stulatkowie są wśród nas!

Zapraszamy do obejrzenia relacji telewizyjnej: http://www.telewizjaolsztyn.pl/wiadomosci/7573,wyobrazasz-sobie-dzisiaj-konczysz-sto-lat

Laurentius na BABA FEST 2017

20 październik 2017

Uśmiechnięte twarze uczestniczek Senior WIGOR Laurentius oraz mieszkańców Laurentiusa spoglądały ze zdjęć, wykonawstwa fotograf Lidii Dzwolak,  na gości gali inauguracyjnej 7-go BabaFest w Olsztynie. Sztalugi ze zdjęciami rozstawiono w foyer olsztyńskiego teatru. Wystawa zdjęć naszych seniorek to dla nas wielki zaszczyt. Piękno i powab jest domeną kobiety niezależnie od wieku. To zdjęcia są na to dowodem.

BabaFest to Festiwal Rozwoju i Inspiracji, który swoje spotkania i warsztaty rozwoju osobistego, zdrowia i urody, sztuki użytkowej i tańca kieruje do kobiet, promując ich aktywność osobistą, społeczną i zawodową.

Sesja zdjęciowa 2017

Koniec roku 2017 coraz bliżej. Tropem poprzedniego sukcesu również w tym roku zorganizowaliśmy z pomocą pani Ewy Cichockiej i jej zespołu sesję zdjęciową do jedynego w swoim rodzaju olsztyńskiego kalendarza z seniorami na 2018 rok. Sesję poprzedziły pieczołowite przygotowania. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Dzień Chłopaka 2017 w Laurentiusie

Okrągły rok upłynął od ostatniego Dnia Chłopaka. Złożyliśmy naszym panom najserdeczniejsze życzenia i zaśpiewaliśmy sto lat. W prezencie od pań panowie otrzymali dezodorant. 

Szanty w Mikołajkach

Zaproszenie na szantowe przedpołudnie w mazurskich Mikołajkach przyjęliśmy z wielkim entuzjazmem. Zabawa rozpoczęła się od przeglądu piosenki szantowej. Ach te morze i jeziora.... Nie zabrakło również konkursów i zmagań sportowych. 

Zapachowe woreczki - zatrzymać zapach lata

08 września 2017

Lato to czas pełen zapachów i kolorów. Lawenda czy mięta przywołują wspomnienia i odprężają swą wonią. Mieszkańcy szyją kolorowe woreczki, które zostaną napełnione watoliną i aromatami lata.

Nasza Gazetka wrzesień 2017

Zapraszamy do zapoznania się z łamami naszej Gazetki:

 

 

Śląski kuch - kołocz z jabłkami na rozpoczęcie "Śląskiego miesiąca"

Tematem miesiąca wrzesień został obrany Śląsk i jego kultura, rozpoczęliśmy już 1 września 2017 od upieczenia kołocza z jabłkami i posypką.

Goście z Litwy

Goszcząca w Olsztynie delegacja z Litwy odwiedziła 30 sierpnia 2017 nasz Dom. Goście w towarzystwie pani Dyrektor, zwiedzali nasz Dom. Duże wrażenie wywarła na nich przemyślana architektura, ergonomia i funkcjonalność naszego obiektu, która wyraźnie wpływa na pracę naszego zespołu. Podziwiali również nasze zabiegi nadawania pomieszczeniom klimatu i wystroju bliskiego sercom naszych mieszkańców. Był również czas na wspólną rozmowę z panią Dyrektor, wymianę zdań i zadawanie pytań. 

TOR - trening dla osób dementywnych

25 sierpnia 2017

Osoby cierpiące na demencję tracą wraz z postępowaniem choroby kontakt z rzeczywistością. Nie mają poczucia czasu, pory dnia, nie wiedzą jaki to dzień, miesiąc czy rok, gdzie się znajdują, kim są ludzie wokół nich. 

 1 2 3 Następna »  Ostatnia