aktualnosci


Szanty w Mikołajkach

Zaproszenie na szantowe przedpołudnie w mazurskich Mikołajkach przyjęliśmy z wielkim entuzjazmem. Zabawa rozpoczęła się od przeglądu piosenki szantowej. Ach te morze i jeziora.... Nie zabrakło również konkursów i zmagań sportowych. 

Zapachowe woreczki - zatrzymać zapach lata

08 września 2017

Lato to czas pełen zapachów i kolorów. Lawenda czy mięta przywołują wspomnienia i odprężają swą wonią. Mieszkańcy szyją kolorowe woreczki, które zostaną napełnione watoliną i aromatami lata.

Nasza Gazetka wrzesień 2017

Zapraszamy do zapoznania się z łamami naszej Gazetki:

 

 

Śląski kuch - kołocz z jabłkami na rozpoczęcie "Śląskiego miesiąca"

Tematem miesiąca wrzesień został obrany Śląsk i jego kultura, rozpoczęliśmy już 1 września 2017 od upieczenia kołocza z jabłkami i posypką.

Goście z Litwy

Goszcząca w Olsztynie delegacja z Litwy odwiedziła 30 sierpnia 2017 nasz Dom. Goście w towarzystwie pani Dyrektor, zwiedzali nasz Dom. Duże wrażenie wywarła na nich przemyślana architektura, ergonomia i funkcjonalność naszego obiektu, która wyraźnie wpływa na pracę naszego zespołu. Podziwiali również nasze zabiegi nadawania pomieszczeniom klimatu i wystroju bliskiego sercom naszych mieszkańców. Był również czas na wspólną rozmowę z panią Dyrektor, wymianę zdań i zadawanie pytań. 

TOR - trening dla osób dementywnych

25 sierpnia 2017

Osoby cierpiące na demencję tracą wraz z postępowaniem choroby kontakt z rzeczywistością. Nie mają poczucia czasu, pory dnia, nie wiedzą jaki to dzień, miesiąc czy rok, gdzie się znajdują, kim są ludzie wokół nich. 

23 x pociecha i młodość

18 sierpnia 2017

Niecodzienną wizytę mieli nasi mieszkańcy. Pod opieką duszpasterza, specjalnie do nas przyszła spędzająca w Olsztynie wakacje grupa młodzieży z Warszawy. Jakby na zamówienie wpisała się ta wizyta w obchodzony 12 sierpnia Dziań młodzieży, tegoroczny pod hasłem "Młodzież buduje pokój". Czas przy herbatce i słodkościach upłynął pod znakiem gier planszowych i śpiewu oraz na pogawędkach i opowieściach, których szczególnie łaknie młode pokolenie.

Święto Domu i patrona - dzień św. Wawrzyńca

W tym roku 10 sierpnia - święto naszego patrona uczciliśmy sadząc drzewka laurowe czyli wawrzynowe. Każda grupa mieszkalna po wspólnym spotkaniu zabrała do siebie jedno drzewko na pamiątkę. Doniczki ozdabialiśmy wizerunkiem świętego. Nie zabrakło również legendy o męczeńskiej śmierci Świętego.

ZAGRAJ W ZIELONE...

NASZ OGRÓD KIPI ZIELENIĄ I KOLORAMI A SKOMPANY W ŚWIETLE SŁOŃCA POBUDZA WSZYSTKIE ZMYSŁY. WZROKIEM ZAWŁADNĄ BARWY KWIATÓW, ŚWIATŁO I CIEŃ, SŁUCH ROZBUDZĄ SZUM TRAW I KRZEWÓW, SZELEST SADZAWKI I ŚPIEW PTAKÓW. WOŃ POBUDZAJĄCĄ ZMYSŁ WĘCHU ROZTACZA OGRÓD ZIOŁOWY ORAZ PIĘKNE ROSARIUM. PRZEBYWANIE WŚRÓD ROŚLIN I CZERPANIE Z ICH DOBROCZYNNEGO WPŁYWU KORZYSTNIE WPŁYWA NA PSYCHIKĘ I CIAŁO CZŁOWIEKA. 

POCZUĆ INDIE

KOLEJNA KULTUROZNAWCZA PRZYGODA ZAWIODŁA NAS 14 LIPCA 2017 DO INDII. BY POCZUĆ ICH EGZOTYKĘ I ODMIENNOŚĆ KULTURY OBEJRZELIŚMY FILM O ZWYCZAJACH ŚLUBNYCH I PRZYGOTOWALIŚMY ORAZ  POSMAKOWALIŚMY INDYJSKIEGO CURRY.

 1 2 3 Następna »  Ostatnia