aktualnosci


Projekcja filmu z Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu studentów Hosianum

24 kwietnia 2018

Spotkanie studentów z mieszkańcami poświęcone Misterium Męki Pańskiej obfitowało w ciekawe rozmowy. Nagranie zaprezentowane przez studentów było poruszające i wielopłaszczyznowe. Mieszkańcy chętnie dali się wciągnąć w dyskusje.

Wiosenna wyprawa śladami Wikingów

Nasza kulturoznawcza wędrówka zawiodła nas 20 kwietnia 2018 roku na północ Europy, do krajów skandynawskich. Surowy klimat miał duży wpływ na odmienność kultury naszych zamorskich sąsiadów.

 

Wiosenny koncert fletowy

17 kwietnia 2018

Z kolejną porcją muzycznych doznań i rosnącymi umiejętnościami zawitały do nas dziewczęta uczęszczające do klasy fletu poprzecznego. Zaprezentowały nam wciąż rosnący kunszt muzyczny ale i utwory Vivaldiego wprowadziły słuchaczy w wiosenny nastrój.

Spektakl w wykonaniu licealistów "Randka w ciemno"

10 04.2018

Licealiści zaszczycili naszych Mieszkańców niesamowicie energetycznym występem - humorystyczna wersja randki w ciemno, znanego show telewizyjnego.

Wielkanoc 2018

Wielkanocnie w Laurentiusie.

Siejemy owies...

20 marca 2018

Czas wielkanocnych przygotowań to również oczekiwanie na pierwsze przebłyski zieleni. By wielkanocny stół również mógł się przystroić w soczyście szmaragdowy odcień zasialiśmy z mieszkańcami owies. 

Występ Zespołu "Spręcowia"

Wiosna i Wielkanoc nieodmiennie kojarzą się z barwami folkloru. Ludowe pieśni i tańce zawsze przynoszą powiew radości i nowego życia. 20 marca 2018 występem pełnym energii i koloru zaskoczyły nas dzieci z Zespołu Pieśni i Tańca ze Spręcowa. 

Bułgarskie wspomnienie...

16 marca 2018

Bułgaria w czasach PRL była obiektem pożądania każdego Polaka pragnącego spędzić wakacje za granicą i wypocząć nad ciepłym morzem. Cała ludowa Europa ciągnęła na Słoneczny Brzeg, popularne były także Złote Piaski. Czy zajęcia poświęcone Bułgarii obudziły wspomnienia z młodych lat? Mamy taką nadzieję, szczególnie, że po części przybliżającej kulturę i walory krajoznawcze Bułgarii, mieszkańcy samodzielnie przygotowali jeden ze szlagierów bułgarskiej kuchni - sałatkę szopską. 

8 marca - za zdrowie Pań

Za pierwowzór Dnia Kobiet przyjąć można obchodzone w starożytnym Rzymie Matronalia. Było to święto przypadające na pierwszy tydzień marca, związane z początkiem nowego roku, macierzyństwem i płodnością. Z okazji tego święta mężowie obdarowywali swoje żony prezentami i spełniali ich życzenia. My również doceniliśmy nasze panie i w dniu ich święta, 8 marca, każda otrzymała przepiękną różę.

Z cyklu ciasta z PRL-u - pleśniak

09 marca 2018

Choć może bez tęsknoty ale z sentymentem wracamy do czasów PRL, choćby z powodu wypieków, które mimo kryzysowego charakteru miały niezapomniany smak. Dla naszych mieszkańców to furtka do wspomnień, a dla nas możliwość nawiązania relacji i pogłębiana pracy z biografią.

 1 2 3 Następna »  Ostatnia