aktualnosci


Naleśniki

Na majowych zajęciach kulinarnych smażyliśmy naleśniki, o których można napisać całą książkę. Grubą! Znają je chyba wszystkie kuchnie świata. Naleśniki należą do miłych kulinarnych wspomnień z dzieciństwa. Mogą być daniem słodkim i wytrawnym. 

Rodzinne ognisko

Malowanie ozdób z gipsu

09 maja  2017

Farby często okazują się doskonałym wyborem podczas zająć z seniorami, możliwość łączenia kolorów i tworzenia odcieni to ponadpokoleniowa przyjemność. Malowanie gipsowych odlewów to doskonała terapia - ćwiczymy koordynację wzrokowo-ruchową, precyzją motoryki małej a kolory i formy zachęcają do rozmowy i są pretekstem do pracy z biografią

Codzienny rozruch

Gimnastyka w naszym domu to codzienna forma aktywności, która przygotowuje do sprawnego podejmowania wyzwań dnia powszedniego.

Dzień Egipski

Kontynuując naszą kulturoznawczą podróż po świecie w piątek 28 kwietnia 2017 odwiedziliśmy Egipt. Uczestnicy spotkania po krótkiej prezentacji multimedialnej i poznaniu zwyczajów kulturowych, krajobrazów oraz zabytków zabrali się za przygotowanie dodatków do egipskiej kofty kebab. Kosztowanie gotowego dania uwieńczyło spotkania.

Prezentacja gości z Wuerzburga

Opieka to zadanie wielopłaszczyznowe wymagające czerpania z różnych źródeł. Zdobycie wielokulturowej kompetencji w opiece umożliwiają wizyty w innym kraju. Uczestnicząc w 4-tygodniowych praktykach 3 słuchaczy ze szkoły  Robert Kuemmert Akademie w Niemczech miało możliwość zapoznać się ze specyfiką pracy w naszym ośrodku. W ciągu 2 tygodni niemieccy słuchacze mieli kontakt z mieszkańcami, którym pomagali w codziennych czynnościach pielęgnacyjnych, karmili, spędzali z nimi wolny czas. Wspólny czas zakończyło 21 kwietnia 2017 spotkanie przygotowane przez uczestników praktyk, podczas którego zaprezentowali swoje rodzinne miasto, swoją szkołę. Praktykanci podsumowali swój pobyt jako bardzo udany i podkreślają, że okres pobytu w naszym Domu zaowocuje w ich przyszłym życiu zawodowym. 

Duchowa podbudowa kompetencji fachowych - kurs diakonijny dla nowych pracowników

Tradycją w naszym domu jest organizowanie  wstępnego szkolenia dla nowych pracowników. Spotkanie, które odbyło się 20 kwietnia 2017 to połączenie treningu integracyjnego, kursu diakonijnego i prezentacji naszych "macierzystych i siostrzanych" ośrodków. Czym jest praca w ośrodku opiekuńczym o diakonijnym rodowodzie? Nad tym pytaniem pochylaliśmy się rozważając biblijna perykopę o wizycie Jezusa w domu Marii i Marty.

Wielkanoc 2017

W niedzielę Wielkanocną jak co roku czciliśmy Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Po pieczołowitych przygotowaniach wspólnie z Mieszkańcami i ich rodzinami mogliśmy usiąść do świątecznego stołu. Uroczyste śniadanie przy Wielkanocnym stole zgodnie z tradycją rozpoczęliśmy wspólnym ekumenicznym pozdrowieniem i modlitwą naszych kapelanów. Pani dyrektor złożyła Mieszkańcom i ich rodzinom serdeczne życzenia zdrowia, pokoju i radości. Atmosfera spotkania, wzajemnej serdeczności i życzliwości pozwoliła na długą i radosny czas wspólnego świętowania Zmartwychwstania Pańskiego.         

Terapia sensoryczna dla każdego

11 kwietnia 2017

Nasze zmysły pomagają nam odbierać otaczający nas świat. Należy im dostarczać bodźców, aby jak najdłużej zachowały swoją sprawność. Niesamowitą przyjemność sprawiły mieszkańcom brzozowe gałązki, które zostały ustawione w każdym pokoju jako dekoracja wielkanocna. Stanowią bodziec do rozmowy, terapii sensorycznej jak też orientacji czasowej, bo tylko wczesną wiosną brzoza ma tak delikatne, soczyście zielone listki.

"Wielkanocnie" w Różnowie

07 kwietnia 2017

Dom Seniora z Różnowa zaprosił naszych mieszkańców do wspólnego przygotowywania wielkanocnych ozdób i dekoracji. Na warsztatowych kreatywnych stronach królowały jajka, kurki i koszyczki zdobione różnymi technikami.

 « Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna »  Ostatnia