aktualnosci


Kolędowanie z "Legendą"

10 stycznia 2018

Świąteczne kołysanki, hymny bożonarodzeniowe, kolędy, pastorałki - wielki wybór bożonarodzeniowych pieśni może przyprawić o zawrót głowy. Skrzętnie dobrane i ułożone przez panią Dyrygent Elżbietę utwory stworzyły świąteczny pejzaż od zimowo-adwentowej zadumy do radości Święta Trzech Króli - Chór "Legenda" ożywił w poświąteczny czas magię świąt a nasi Mieszkańcy mogli na nowo przeżywać radość i urok  Gwiazdki zaklęty w kolędach.

Wigilia - rodzinnie i odświętnie

Uroczystą wieczerzę wigilijną poprowadziła pani Dyrektor. Modlitwę, serdeczne życzenia oraz błogosławieństwo dla naszych Mieszkańców przekazali duszpasterze naszego ośrodka. 

Jasełka

Betlejemską opowieść przypomnieli naszym mieszkańcom przedszkolacy z "Promyczka", którzy zawitali do nas 19 grudnia 2017.

"MAZOWIACY" w Laurentiusie

15 grudnia 2017

Tegoroczny przedświąteczny koncert kolęd przygotowali nam goście ze stolicy - Integracyjny Zespół Pieśni i Tańca "Mazowiacy" z Warszawy. W regionalnych strojach poprowadzili wspólne kolędowanie, oprócz tradycyjnych utworów świątecznych zaśpiewali dla nas polską wersję "Jingle bells".

Wspomnień czar - domowy smalec ze skwarkami

Mieszkanki zatęskniły za domowym smakiem smalczyku ze skwarkami. Zakasaliśmy więc rękawy i po pracowitym przedpołudniu smalec z cebulką i majerankiem i jabłkiem.

Świąteczna piekarnia

Świąteczne wypieki rozpoczęliśmy od pierniczków. Mieszkańcy nie kryli zadowolenia podczas wykrawania zimowych i świątecznych kształtów ciastek. Starali się o precyzję.

Oblicza starości

Seniorki z dziennej placówki Laurentiusa prezentowały 7 grudnia 2017 efekty letniej sesji fotograficznej, która ujawniła nie tylko ich własne nowe oblicze, ale nadała również starości ponadczasowy wymiar.

Anioły wręczały Mikołaje

Z mikołajkowymi podarunkami przybyły do naszych mieszkańców Anioły. Oczywiście one również pytały o grzeczność i dobre sprawowanie oraz rozdawały słodkości. Naszym mieszkańcom również nie zabrakło dziecięcej radości. 

Wizyta Arcybiskupa Warmińskiego

W niedzielę 26 listopada 2017 na zakończenie roku duszpasterskiego naszych mieszkańców odwiedził Arcybiskup Józef Górzyński Metropolita Warmiński kierując do wszystkich zebranych mieszkańców i pracowników naszych domów słowa pozdrowienia i pokrzepienia. W kaplicy Domu wspólnie odmówiono modlitwę różańcową. Dostojny gość zawitał również w progi SENIOR-Wigor-LAURENTIUS, by porozmawiać z uczestnikami placówki dziennej.

 

Andrzejkowo-wróżbowo w MOLZIE

Na Andrzejkowy bal pełen wrażeń zaprosił nas DPS w Molzie. Uczestnicy z Laurentiusa doskonale się bawili uczestnicząc w grach, zabawach i podrygach na parkiecie.

 « Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna »  Ostatnia