aktualnosci


Występ chóru „Legenda” ze Stawigudy

31 maj 2017

Nowe i stare aranżacje starych i trochę nowszych ballad i piosenek ludowych i biesiadnych zaprezentował nam mieszany chór ze Stawigudy. Przy znanych utworach np. „Niebieska chusteczka” Mieszkańcy wtórowali, czynnie włączając się w koncert.

Rodzinne ognisko i sesja zdjęciowa

Rodzinne ognisko i sesja zdjęciowa

Jako spinacz dla następujących po sobie Dniu Matki – 26.05, Dniu Dziecka 01.06 i Dniu Ojca 23.06 zorganizowaliśmy dla Mieszkańców i Rodzin w dniu 26 maja 2017 ogniskową biesiadę oraz sesję zdjęciową. Dodatkowo chętne osoby mogły wziąć udział w sesji zdjęciowej.

Występ "Promyczków"

Naszych Mieszkańców ponownie odwiedziły dzieci z Przedszkola "Promyczek" w dniu 10 maja 2017> Dzieci zaśpiewały piosenki i recytowały wierszyki.

Ergoterapia

Wykonywanie ręcznych prac użytkowych to dla seniorów nic nowego. Chętnie przebierają ziarno czy tkają, bo to zajęcia, którzy przywodzą wspomnienia i tworzą wspólnotę.

Naleśniki

Na majowych zajęciach kulinarnych smażyliśmy naleśniki, o których można napisać całą książkę. Grubą! Znają je chyba wszystkie kuchnie świata. Naleśniki należą do miłych kulinarnych wspomnień z dzieciństwa. Mogą być daniem słodkim i wytrawnym. 

Rodzinne ognisko

Malowanie ozdób z gipsu

09 maja  2017

Farby często okazują się doskonałym wyborem podczas zająć z seniorami, możliwość łączenia kolorów i tworzenia odcieni to ponadpokoleniowa przyjemność. Malowanie gipsowych odlewów to doskonała terapia - ćwiczymy koordynację wzrokowo-ruchową, precyzją motoryki małej a kolory i formy zachęcają do rozmowy i są pretekstem do pracy z biografią

Codzienny rozruch

Gimnastyka w naszym domu to codzienna forma aktywności, która przygotowuje do sprawnego podejmowania wyzwań dnia powszedniego.

Dzień Egipski

Kontynuując naszą kulturoznawczą podróż po świecie w piątek 28 kwietnia 2017 odwiedziliśmy Egipt. Uczestnicy spotkania po krótkiej prezentacji multimedialnej i poznaniu zwyczajów kulturowych, krajobrazów oraz zabytków zabrali się za przygotowanie dodatków do egipskiej kofty kebab. Kosztowanie gotowego dania uwieńczyło spotkania.

Prezentacja gości z Wuerzburga

Opieka to zadanie wielopłaszczyznowe wymagające czerpania z różnych źródeł. Zdobycie wielokulturowej kompetencji w opiece umożliwiają wizyty w innym kraju. Uczestnicząc w 4-tygodniowych praktykach 3 słuchaczy ze szkoły  Robert Kuemmert Akademie w Niemczech miało możliwość zapoznać się ze specyfiką pracy w naszym ośrodku. W ciągu 2 tygodni niemieccy słuchacze mieli kontakt z mieszkańcami, którym pomagali w codziennych czynnościach pielęgnacyjnych, karmili, spędzali z nimi wolny czas. Wspólny czas zakończyło 21 kwietnia 2017 spotkanie przygotowane przez uczestników praktyk, podczas którego zaprezentowali swoje rodzinne miasto, swoją szkołę. Praktykanci podsumowali swój pobyt jako bardzo udany i podkreślają, że okres pobytu w naszym Domu zaowocuje w ich przyszłym życiu zawodowym. 

 « Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna »  Ostatnia