aktualnosci


W niepodległościowym tonie

Z okazji Święta Niepodległości co roku przedszkolaki występują na scenie Laurentiusa, deklamują wiersze i śpiewają piosenki patriotyczne, tańczą… Wkładają w to całe serce i są niezmiernie przejęte. Naszym mieszkańcom też serce rosło, gdy patrzyli na wspaniałe pokolenie małych patriotów.

Wrażenia z Dnia Otwartego

W trakcie dnia otwartego 11 listopada goście mogli obejrzeć wnętrza budynku naszego domu – pokoje, pomieszczenia wspólne, sale rehabilitacyjne i ogród. Do dyspozycji Odwiedzających byli nasi pracownicy, którzy z chęcią odpowiadali na wszelkie pytania związane z naszą ofertą. Mali i duzi mogli wziąć udział w warsztacie rękodzielniczym i stworzyć gwiazdkę-śnieżkę. Prawdziwą atrakcją dnia było otwarcie w naszym domu wystawy Reformacja w Europie środkowej i Wschodniej - Rzeczpospolita i Prusy" powiązanej z jubileuszem 500-lecia Reformacji. Na zakończenie i w trakcie również nie mogło zabraknąć akcentów narodowościowych - z naszymi seniorami śpiewaliśmy piosenki i pieśni patriotyczne.

Stulatkowie są wśród nas!

Zapraszamy do obejrzenia relacji telewizyjnej: http://www.telewizjaolsztyn.pl/wiadomosci/7573,wyobrazasz-sobie-dzisiaj-konczysz-sto-lat

Laurentius na BABA FEST 2017

20 październik 2017

Uśmiechnięte twarze uczestniczek Senior WIGOR Laurentius oraz mieszkańców Laurentiusa spoglądały ze zdjęć, wykonawstwa fotograf Lidii Dzwolak,  na gości gali inauguracyjnej 7-go BabaFest w Olsztynie. Sztalugi ze zdjęciami rozstawiono w foyer olsztyńskiego teatru. Wystawa zdjęć naszych seniorek to dla nas wielki zaszczyt. Piękno i powab jest domeną kobiety niezależnie od wieku. To zdjęcia są na to dowodem.

BabaFest to Festiwal Rozwoju i Inspiracji, który swoje spotkania i warsztaty rozwoju osobistego, zdrowia i urody, sztuki użytkowej i tańca kieruje do kobiet, promując ich aktywność osobistą, społeczną i zawodową.

Sesja zdjęciowa 2017

Koniec roku 2017 coraz bliżej. Tropem poprzedniego sukcesu również w tym roku zorganizowaliśmy z pomocą pani Ewy Cichockiej i jej zespołu sesję zdjęciową do jedynego w swoim rodzaju olsztyńskiego kalendarza z seniorami na 2018 rok. Sesję poprzedziły pieczołowite przygotowania. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Dzień Chłopaka 2017 w Laurentiusie

Okrągły rok upłynął od ostatniego Dnia Chłopaka. Złożyliśmy naszym panom najserdeczniejsze życzenia i zaśpiewaliśmy sto lat. W prezencie od pań panowie otrzymali dezodorant. 

Szanty w Mikołajkach

Zaproszenie na szantowe przedpołudnie w mazurskich Mikołajkach przyjęliśmy z wielkim entuzjazmem. Zabawa rozpoczęła się od przeglądu piosenki szantowej. Ach te morze i jeziora.... Nie zabrakło również konkursów i zmagań sportowych. 

Zapachowe woreczki - zatrzymać zapach lata

08 września 2017

Lato to czas pełen zapachów i kolorów. Lawenda czy mięta przywołują wspomnienia i odprężają swą wonią. Mieszkańcy szyją kolorowe woreczki, które zostaną napełnione watoliną i aromatami lata.

Nasza Gazetka wrzesień 2017

Zapraszamy do zapoznania się z łamami naszej Gazetki:

 

 

Śląski kuch - kołocz z jabłkami na rozpoczęcie "Śląskiego miesiąca"

Tematem miesiąca wrzesień został obrany Śląsk i jego kultura, rozpoczęliśmy już 1 września 2017 od upieczenia kołocza z jabłkami i posypką.

 « Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna »  Ostatnia