aktualnosci


Biesiada na ludową nutę w Barczewie

Z ludowym przytupem bawili się nasi mieszkańcy na festynie w DPS Barczewo 05 września 2018r. Żeńska delegacja naszego domu wtórowała uczestnikom przeglądu pieśni ludowej występującym na scenie oraz dała się porwać twórczej pasji tworzenia karwingowych ozdób z tegorocznych plonów.

TROCHĘ HISTORII NA CODZIEŃ

23 sierpnia 2018

Choć sama wystawa wabi spojrzenia mieszkańców od kilku tygodni, 23 sierpnia pani Krystyna Jurewicz, jej pomysłodawczyni i współtwórczyni, przybyła do naszych mieszkańców, aby opowiedzieć im o samym pomyśle stworzenia wyszywanych krzyżykiem obrazów z wizerunkiem godła polskiego na przestrzeni wieków. 

Piknik pełen słońca, śmiechu i śpiewu....

21 sierpnia 2018

Sierpniowe słońce zachęca do delektowania się wypoczynkiem w ogrodzie. Szczególną zaś okazją do wykorzystania zielonej przestrzeni była wizyta gości z Norymbergi/Niemcy. Wspólnie z nami wzięli udział w pikniku i mamy nadzieję, że nasze progi dały im zakosztować przysłowiowej polskiej gościnności. Dla przełamania barier językowych i na przywitanie stworzyliśmy wspólnie gigantyczną cynię, a każdy płatek zawierał imię uczestnika naszego spotkania. Gości przywitaliśmy biesiadnym śpiewem, do którego na gitarze akompaniowała nam pani Nelly. W trakcie spotkania tańczyliśmy liniowy taniec country oraz ćwiczyliśmy śmiech podczas sesji śmiecho-yogi, którą poprowadziła zawsze uśmiechnięta pani Ewa Cichocka. Jeśli prawdą jest, że "Śmiech to dobre samopoczucie całego ciała, okazywane w jednym miejscu" (Josh Billings) to wszyscy uczestnicy doskonale się bawili. Nie zabrakło również specjałów polskiej kuchni - bigosu i barszczu czerwonego. Każdy z gości otrzymał również skromny podarek wykonany przez uczestników Senior-Wigor Laurentius. 

100 urodziny pani Haliny

20 lipca 2018 swoje 100 urodziny świętowała pani Halina, mieszkanka DPS "Laurentius". Wśród składających powinszowania znaleźli się przedstawiciele Olsztyńskiego Ratusza oraz ZUS. Nie zabrakło również życzeń od współmieszkańców i pracowników naszego ośrodka. 

Meksykańska fiesta w Laurentiusie

12 lipca 2018

Nasze progi zadrżały w meksykańskich rytmach. Fiesta Mexicana była naszym tegorocznym pomysłem na letni festyn. Barwy, smaki, zapachy i dźwięki sprawiły że na moment przenieśliśmy się do pełnego słońca (a u nas padał deszcz) Meksyku. Dziękujemy, że tak wielu gości uczciło ten dzień meksykańskim strojem. Nasza "palapa" ferowała tego dnia meksykańskie smakołyki, a gości zabawiał El Mariachi Tadeo. CZas umilały nam konkursy i zabawa przy muzyce.

Wernisaż i spotkanie z olsztyńskim pejzażystą

15 czerwca 2018

Wernisaż i spotkanie z malarzem Januszem Wierzyńskim spotkały się z duża aprobatą naszych mieszkańców. Olsztyńskie pejzaże uwiecznione na płótnie nabrały szczególnego wyrazu i wręcz ożyły, gdy pan Janusz podzielił się z nami opowieścią o ich powstaniu. Przyroda jest tak niesamowita, że sama nęci tych artystę z wrażliwym i wyczulonym okiem do faustowskiego zawołania:"Chwilo trwaj...".  

Piknik integracyjny: "Zielony czas pomagania"

Wolontariusz z DB Schenker w Stawigudzie w ramach wolontariatu pracowniczego "Zielony czas pomagania" 23 czerwca 2018 zorganizowali  integracyjny piknik "W baśniowym ogrodzie" dla seniorów z naszego domu oraz małych podopiecznych Fundacji "Przyszłość dla Dzieci". Dzieci z wielkim zainteresowaniem podchodziły do nowych babć i dziadków, szczególnym powodzeniem cieszył się pan, który wcielił się w lektora baśniowych zagadek. Nasi seniorzy odważyli się również na sesję zdjęciową w foto-budce. Wiele radości po obu stronach, młodzieży i seniorów wywołały unoszące się ponad głowami megabańki mydlane. Na koniec wszyscy zostali obdarowani drobnymi upominkami.

   

Obchody Boże Ciało 2018

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z obchodów Bożego Ciała.

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Matki

25 maja 2018

Praktykanci z "Medyka" postanowili uczcić Dzień Matki i przygotowali dla naszych mieszkańców, a przede wszystkim mieszkanek wokalno-liryczny program. Na koniec chętne panie mogły również poddać się relaksacyjnemu masażowi dłoni.

Majówka Ludziom Złotego Wieku w "Kombatancie" 2018

24 maja 2018

Już po raz wtóry gościliśmy w DPS "Kombatant" na majówce dla seniorów. Dopisała wspaniała pogoda i przyjemnie było podziwiać występy zaproszonych grup oraz biesiadować w leśnym ogródku przy wspólnym grillu. 

 « Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna »  Ostatnia