aktualnosci


Majowe Nabożeństwa

Piękna jest jasna różowa zorza, kiedy zabłyśnie w poranek wiosny i złotym blaskiem lądy i morza olśni przez dech swój świeży, radosny, lecz ponad zorzą złotą majową Tyś jest piękniejsza maja Królowo.
Mieszkańcy przez cały maj spotykają się przed południem w kaplicy na nabożeństwach majowych, by zaśpiewać Maryi Litanię Loretańską i modlić się w naszych wspólnych intencjach. 

„Promyczek” w Laurentiusie

Z okazji Dnia Matki 29 maja 2015 roku przedszkole „Promyczek” zawitało do nas z przedstawieniem o żabkach i boćkach. Małe „promyczki” wywoływały uśmiech i łzy na twarzy naszych mieszkańców i wierszykami i piosneczkami. 

Majówka w kombatancie

Znów będzie maj…, a jak maj to i „Majówka w Kombatancie” i to już po raz 30 bawili się ludzie złotego wieku 28 maja 2015 roku na pikniku w DPS Kombatant. Dopisała pogoda, humory i artyści. Zabawa była na całego a nasi mieszkańcy chętnie się w nią włączyli.

Występ dzieci z Domu Dziecka

Była babcia, mama, Czerwony Kapturek i oczywiście Pan Leśniczy. Z wesołym przedstawieniem klasyki baśni dziecięcej zawitali do naszych mieszkańców 27 maja 2015 roku podopieczni Domu Dziecka w Olsztynie. Miło było podziwiać starania młodego pokolenia. A nasi mieszkańcy, choć dorośli, to z baśni i bajek nie wyrośli i z sentymentem  przyjęli przesłanie młodego pokolenia. 

Tylko we Lwowie?

Dawniej może i tak, ale 26 maja 2015 roku „Szczepcio” i „Tońcio”– dwaj przedwojenni lwowscy kabareciarze zaśpiewali i zażartowali w przedwojennym stylu bawiąc zgromadzonych mieszkańców w Laurenrtiusie, na występie pt. : ”Tylko we Lwowie” 

Występ dzieci ze Szkoły Muzycznej

Odmienną, bo muzyczną sobotę zorganizowała mieszkańcom Laurentiusa pani dyrektor 23 maja 2015 roku, zapraszając seniorów na koncert w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej. Mieszkańcy mogli wysłuchać utworów na flet i pianino. Nasi mieszkańcy lubią muzykę i lubią dzieci, a muzykę w wykonaniu dzieci kochają.

Wycieczka Mieszkańców na starówkę olsztyńską

Czaru staromiejskich uliczek i zabytków mogli doświadczyć mieszkańcy Laurentiusa, którzy 8 maja 2015 wybrali się na staromiejski rynek olsztyński. 
Spacer po olsztyńskiej starówce nie obył się bez pamiątkowych zdjęć pod pomnikiem Mikołaja Kopernika oraz na zamkowym dziedzińcu. 
Nieodłącznym punktem wycieczki było delektowanie się kawą i ciastkiem w promieniach majowego słońca. Uroki Olsztyna zachwyciły mieszkańców, którzy mile wspominają wyjazd.

Pierwsza  « Poprzednia 24 25 26