aktualnosci


10-lecie Domu Opieki i DPS "Laurentius"

Obchody  10 rocznicy otwarcia Domu Opieki i Domu Pomocy Laurentius mogliśmy świętować 10 lipca 2015 roku z tłumnie przybyłymi gośćmi:

Kocia terapia

Dużo radości przyniosły nam nowo narodzone na terenie naszego ośrodka kocięta

Wizyta gości z Ukrainy

Goszczona przez Samorząd delegacja z Ukrainy zawitała w skromne progi naszego Domu...

Seniorzy seniorom

Połączone głosy słuchaczek ATW przy MOK w Olsztynie zabrzmiały podczas występu żeńskiego chóru DE NOVO w dniu 23 czerwca 2015 roku...

Biesiada na "Leśnej Górce"

Podopieczni DDPS "Nasz Dom" zaprosili naszych mieszkańców do wspólnej biesiady i zabawy na łonie natury....

Uroczystość Bożego Ciała

Procesja Bożego Ciała  prowadzona przez kapelana Domu oraz proboszcza Parafii Św. Arnolda, w dniu 04 czerwca 2015  po Mszy Św. zakończyła się przed ołtarzem polowym przy Laurentiusie. Ołtarz na ten szczególny dzień wykonali mieszkańcy wraz z pracownikami Domu. Na białym obrusie piękne kwiaty, tłum wiernych składający się z mieszkańców dzielnicy i naszych podopiecznych.  Uczestnicy wysłuchali czytanych fragmentów Ewangelii i wspólnie śpiewali pieśni. Jak corocznie uroczystość ta była ogromnym duchowym przeżyciem dla mieszkańców, pracowników oraz wiernych parafii św. Arnolda na Redykajnach. 

Wyjazd do Filharmonii na Operę: „Jaś i Małgosia”.

Na niecodzienną wycieczkę wybrali się mieszkańcy Laurentiusa. 01 czerwca 2015 roku, w Dniu Dziecka udali się do filharmonii, by wysłuchać opery „Jaś i Małgosia”. Mimo wielkiego bagażu doświadczeń seniora dla niektórych była to pierwsza opera w życiu, dla innych pierwsza wizyta w nowym gmachu Filharmonii Olsztyńskiej. 

Majowe Nabożeństwa

Piękna jest jasna różowa zorza, kiedy zabłyśnie w poranek wiosny i złotym blaskiem lądy i morza olśni przez dech swój świeży, radosny, lecz ponad zorzą złotą majową Tyś jest piękniejsza maja Królowo.
Mieszkańcy przez cały maj spotykają się przed południem w kaplicy na nabożeństwach majowych, by zaśpiewać Maryi Litanię Loretańską i modlić się w naszych wspólnych intencjach. 

„Promyczek” w Laurentiusie

Z okazji Dnia Matki 29 maja 2015 roku przedszkole „Promyczek” zawitało do nas z przedstawieniem o żabkach i boćkach. Małe „promyczki” wywoływały uśmiech i łzy na twarzy naszych mieszkańców i wierszykami i piosneczkami. 

Majówka w kombatancie

Znów będzie maj…, a jak maj to i „Majówka w Kombatancie” i to już po raz 30 bawili się ludzie złotego wieku 28 maja 2015 roku na pikniku w DPS Kombatant. Dopisała pogoda, humory i artyści. Zabawa była na całego a nasi mieszkańcy chętnie się w nią włączyli.

Pierwsza  « Poprzednia 19 20 21 22 Następna »