aktualnosci


Serca na Nowy Rok

Gdy za oknem biało, my wprowadzamy kolory do naszego domu.

Nasi Mieszkańcy własnoręcznie tworzyli piękne serca. To serca na nowy 2019 rok, czyste i niezapisane.

 

Wigilia - Nasza Wspaniała Rodzina

Wigilia, to szczególny dzień…

…przy świątecznym stole zasiadła wielka rodzina Mieszkańców Domu i zaproszonych gości. Jak co roku było bardzo uroczyście, wspólne śpiewanie kolęd, ciepłe serdeczne życzenia przy opłatku i tradycyjne wigilijne potrawy.

Wieczerzę wigilijną poprowadziła pani Dyrektor. Modlitwę, serdeczne życzenia oraz błogosławieństwo dla naszych Mieszkańców przekazali również obecni Duszpasterze naszego ośrodka.

 

Zimowy czar...

Doczekaliśmy się - tej pięknej, baśniowej Zimy!

Dzięki niej ten wspaniały Świąteczny czas jest jeszcze piękniejszym przeżyciem.

 

Mikołaj w Naszym Domu

W tym roku Święty Mikołaj odwiedzał nie tylko dzieci. Z mikołajkowymi podarunkami przybył również do naszego Domu. Mieszkańcom nie zabrakło dziecięcej radości, padały pytania o grzeczność w 2018 roku, Mieszkańcy również opowiadali wierszyki dla Świętego Mikołaja. Każdy z nich otrzymał od Mikołaja słodki prezent.

Patriotyczno - wspomnieniowy występ uczniów technikum

11.11.1918 Pamiętamy...

Z dumą i uroczyście uczestniczyliśmy wspólnie w przygotowanej przez Senior Wigor Laurentius gali patriotycznej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Znane pieśni patriotyczne ożywiły ducha miłości i czci dla ojczystego kraju.

Robótki ręczne w październiku

Jako że zbliża się sezon chłodów nasze mieszkanki tworzą dziewiarskie ocieplacze: na szyję, kolana .... Robótki są miłym tłem do wymiany poglądów i rozmowy, a i umysł ożywia się przy liczeniu oczek.

Z wizytą w Kozarku Małym

11 października 2018

Z chęcią przyjęliśmy zaproszenie od społeczności Domu Seniora "Mazurska Zagroda" z Kozarka Małego.  Dopisała nam pogoda- wspaniałe babie lato. Niesamowitą atrakcją okazało się mini zoo - oswojone zwierzęta chętnie poddawały się głaskaniu i ściskaniu. 

Dzień Chłopaka 2018 w LAURENTIUSIE

ISKIERKA NA ZAKOŃCZENIE LATA 2018

Tradycyjnie już pożegnaliśmy lato przy płomieniach ogniska z pełną gamą atrakcji. Ognisko poprzedziły całodzienne przygotowania: zawijanie ziemniaków w sreberka oraz układanie nowego tekstu do znanego przeboju ogniskowego. Śpiewaliśmy nostalgiczne piosenki przy gitarze, zajadaliśmy się bigosem i pieczonymi ziemniakami prosto z ogniska. Niewątpliwą atrakcją dla rodzin była prezentacja poradnika:"Chwile warte wspomnień - odwiedziny w domu opieki, który podaje wybrane wskazówki ułatwiające członkom rodzin i znajomym utrzymywanie relacji z bliskimi, którzy przebywają w ośrodku opiekuńczym. 

 « Poprzednia 1 2 3 4 Następna »  Ostatnia