aktualnosci


Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Matki

25 maja 2018

Praktykanci z "Medyka" postanowili uczcić Dzień Matki i przygotowali dla naszych mieszkańców, a przede wszystkim mieszkanek wokalno-liryczny program. Na koniec chętne panie mogły również poddać się relaksacyjnemu masażowi dłoni.

Majówka Ludziom Złotego Wieku w "Kombatancie" 2018

24 maja 2018

Już po raz wtóry gościliśmy w DPS "Kombatant" na majówce dla seniorów. Dopisała wspaniała pogoda i przyjemnie było podziwiać występy zaproszonych grup oraz biesiadować w leśnym ogródku przy wspólnym grillu. 

Pielgrzymka do Sanktuarium w Krośnie i Pieniężna

22 maja 2018

Wspólnie z duszpasterzem Parafii św. Arnolda Laurentius odbył pielgrzymkową wycieczkę do sanktuarium w Krośnie oraz do Misyjnego Seminarium Duchownego Księży Werbistów, w który pielgrzymi zwiedzali Muzeum Misyjne, którego zbiory świadczą o obecności misjonarzy na całym globie. 

Projekcja filmu z Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu studentów Hosianum

24 kwietnia 2018

Spotkanie studentów z mieszkańcami poświęcone Misterium Męki Pańskiej obfitowało w ciekawe rozmowy. Nagranie zaprezentowane przez studentów było poruszające i wielopłaszczyznowe. Mieszkańcy chętnie dali się wciągnąć w dyskusje.

Wiosenna wyprawa śladami Wikingów

Nasza kulturoznawcza wędrówka zawiodła nas 20 kwietnia 2018 roku na północ Europy, do krajów skandynawskich. Surowy klimat miał duży wpływ na odmienność kultury naszych zamorskich sąsiadów.

 

Wiosenny koncert fletowy

17 kwietnia 2018

Z kolejną porcją muzycznych doznań i rosnącymi umiejętnościami zawitały do nas dziewczęta uczęszczające do klasy fletu poprzecznego. Zaprezentowały nam wciąż rosnący kunszt muzyczny ale i utwory Vivaldiego wprowadziły słuchaczy w wiosenny nastrój.

Spektakl w wykonaniu licealistów "Randka w ciemno"

10 04.2018

Licealiści zaszczycili naszych Mieszkańców niesamowicie energetycznym występem - humorystyczna wersja randki w ciemno, znanego show telewizyjnego.

Wielkanoc 2018

Wielkanocnie w Laurentiusie.

Siejemy owies...

20 marca 2018

Czas wielkanocnych przygotowań to również oczekiwanie na pierwsze przebłyski zieleni. By wielkanocny stół również mógł się przystroić w soczyście szmaragdowy odcień zasialiśmy z mieszkańcami owies. 

Występ Zespołu "Spręcowia"

Wiosna i Wielkanoc nieodmiennie kojarzą się z barwami folkloru. Ludowe pieśni i tańce zawsze przynoszą powiew radości i nowego życia. 20 marca 2018 występem pełnym energii i koloru zaskoczyły nas dzieci z Zespołu Pieśni i Tańca ze Spręcowa. 

 « Poprzednia 1 2 3 4 Następna »  Ostatnia