aktualnosci


Śledzie z brokułami

Trwający obecnie post to dla osób starszych czas pełen rytuałów i tradycji. Zgodnie z nakazem religijnym przestaje się jeść mięso, tłuszcz, pić alkohol i bawić się. Czasy przestrzegania ścisłego postu odchodzą po trochu w zapomnienie, jeżeli nawet do nich nawiązujemy, to raczej np. przestajemy palić czy sięgać po słodycze. Jednak niekwestionowanym królem postnego stołu jest śledź. Wielu twierdzi, że jesteśmy śledziowym rajem i zamiast chwalić się bigosem powinniśmy się szczycić znakomitymi przekąskami, w których głównym bohaterem jest śledź. Z tego powodu zaproponowaliśmy 23 lutego 2018 Mieszkańcom śledzia w nowej odsłonie - ze zdrowymi dodatkami.

 

Tańce w kręgu

Zespół "Czerwone Korale" działający przy UTW w Lidzbarku Warmińskim zaprezentował nam 16 lutego 2018 roku ludowe oraz etniczne tańce w kręgu  i zabrał nas w taneczną podróż dookoła świata. Radość z pląsania udzielała się także oglądającym, ciekawa muzyka z różnych stron świata zadziwiała słuchających.

Walentynkowe spotkanie przy kawie

Z okazji Walentynek spotkaliśmy się przy kawie, aby wspólnie wspominać czas zakochania. Spojrzeliśmy wstecz na rytuały narzeczeństwa a mieszkańcy mieli okazję do opowiadania o swoich perypetiach związanych z miłością - trening reminescencyjny zawsze dostarcza wielu wrażeń, pozwala przywołać wspomnienia.

Meksykańska fiesta na ostatki!

W piątek 09 lutego 2018 i myślami i ciałem byliśmy w meksyku. Mieszkańcy mieli okazję duchowo poprzez chłonięcie wiedzy poznać trochę prekolumbijskie i postkolumbijskie dzieje i tradycje Meksykanów  a także cieleśnie za pośrednictwem smaków doświadczyć kuchni mieszkańców dzisiejszego Meksyku. 

Kolędowanie z klerykami z Hosianum

We wtorek, 30 stycznia 2018, tuż przed definitywnym zakończeniem okresu świątecznego kolędowaliśmy wspólnie z zespołem muzycznym z Hosianum, który tworzą klerycy. Przybyli do nas z instrumentami - często niespotykanymi i zachęcając do wspólnego śpiewania wykonali w znanych i odmiennych aranżacjach kolędy i pastorałki.

"Lider Bezpieczeństwa"

Prezydent Miasta Olsztyn – Szef Obrony Cywilnej Miasta oraz Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miasta Olsztyn jak co roku wyróżnił instytucje i organizacje, które w szczególności włożyły swój wkład na rzecz poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego dla naszego miasta.

Wśród tegorocznych laureatów tej prestiżowej nagrody - „Lidera Bezpieczeństwa” znalazł się LAURENTIUS OLSZTYN. 

Faworkowy piątek

Karnawał to zaproszenie tradycyjnie do łasuchowania - 26 stycznia smażyliśmy faworki.

Kolędowanie z Akademią III Wieku

24 stycznia kolędowaliśmy z Akademią III Wieku z Olsztyna. Znane i lubiane utwory świąteczne zachęciły mieszkańców do wtórowania wokalistom.

Olsztyńskie obchody Dnia Babci i Dziadka 2018 w Laurentiusie

19 stycznia 2018

Jest taki jeden dzień, choć mroźny i styczniowy to topi waśnie i konflikt pokoleń, dzień Babci i Dziadka, bo to o nim mowa obchodziliśmy w Laurentiusie bardzo uroczyście, Seniorzy i seniorki uczestniczyli w uroczystej gali, którą uświetniła prezentacja prac projektu pt "Moje wspomnienia o babci i dziadku" , koncert kolęd w wykonaniu scholi "Maryjne Słowiki" oraz obecność prezydenta Miasta Olsztyna, pana Piotra Grzymowicza, który wręczył Olsztyńskie Karty Seniora. 

 

BINGO!

Doskonała zabawa w "fasolki", ćwiczy spostrzegawczość, refleks, umacnia więzi w grupie. Od niedawna dysponujemy nowym zestawem do gry, który wyzwala i emocje i uatrakcyjnia grę. Nasi Mieszkańcy grają w BINGO niczym amerykańscy seniorzy. 

 « Poprzednia 1 2 3 4 Następna »  Ostatnia