aktualnosci


Meksykańska fiesta w Laurentiusie

12 lipca 2018

Nasze progi zadrżały w meksykańskich rytmach. Fiesta Mexicana była naszym tegorocznym pomysłem na letni festyn. Barwy, smaki, zapachy i dźwięki sprawiły że na moment przenieśliśmy się do pełnego słońca (a u nas padał deszcz) Meksyku. Dziękujemy, że tak wielu gości uczciło ten dzień meksykańskim strojem. Nasza "palapa" ferowała tego dnia meksykańskie smakołyki, a gości zabawiał El Mariachi Tadeo. CZas umilały nam konkursy i zabawa przy muzyce.

Wernisaż i spotkanie z olsztyńskim pejzażystą

15 czerwca 2018

Wernisaż i spotkanie z malarzem Januszem Wierzyńskim spotkały się z duża aprobatą naszych mieszkańców. Olsztyńskie pejzaże uwiecznione na płótnie nabrały szczególnego wyrazu i wręcz ożyły, gdy pan Janusz podzielił się z nami opowieścią o ich powstaniu. Przyroda jest tak niesamowita, że sama nęci tych artystę z wrażliwym i wyczulonym okiem do faustowskiego zawołania:"Chwilo trwaj...".  

Piknik integracyjny: "Zielony czas pomagania"

Wolontariusz z DB Schenker w Stawigudzie w ramach wolontariatu pracowniczego "Zielony czas pomagania" 23 czerwca 2018 zorganizowali  integracyjny piknik "W baśniowym ogrodzie" dla seniorów z naszego domu oraz małych podopiecznych Fundacji "Przyszłość dla Dzieci". Dzieci z wielkim zainteresowaniem podchodziły do nowych babć i dziadków, szczególnym powodzeniem cieszył się pan, który wcielił się w lektora baśniowych zagadek. Nasi seniorzy odważyli się również na sesję zdjęciową w foto-budce. Wiele radości po obu stronach, młodzieży i seniorów wywołały unoszące się ponad głowami megabańki mydlane. Na koniec wszyscy zostali obdarowani drobnymi upominkami.

   

Obchody Boże Ciało 2018

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z obchodów Bożego Ciała.

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Matki

25 maja 2018

Praktykanci z "Medyka" postanowili uczcić Dzień Matki i przygotowali dla naszych mieszkańców, a przede wszystkim mieszkanek wokalno-liryczny program. Na koniec chętne panie mogły również poddać się relaksacyjnemu masażowi dłoni.

Majówka Ludziom Złotego Wieku w "Kombatancie" 2018

24 maja 2018

Już po raz wtóry gościliśmy w DPS "Kombatant" na majówce dla seniorów. Dopisała wspaniała pogoda i przyjemnie było podziwiać występy zaproszonych grup oraz biesiadować w leśnym ogródku przy wspólnym grillu. 

Pielgrzymka do Sanktuarium w Krośnie i Pieniężna

22 maja 2018

Wspólnie z duszpasterzem Parafii św. Arnolda Laurentius odbył pielgrzymkową wycieczkę do sanktuarium w Krośnie oraz do Misyjnego Seminarium Duchownego Księży Werbistów, w który pielgrzymi zwiedzali Muzeum Misyjne, którego zbiory świadczą o obecności misjonarzy na całym globie. 

Projekcja filmu z Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu studentów Hosianum

24 kwietnia 2018

Spotkanie studentów z mieszkańcami poświęcone Misterium Męki Pańskiej obfitowało w ciekawe rozmowy. Nagranie zaprezentowane przez studentów było poruszające i wielopłaszczyznowe. Mieszkańcy chętnie dali się wciągnąć w dyskusje.

Wiosenna wyprawa śladami Wikingów

Nasza kulturoznawcza wędrówka zawiodła nas 20 kwietnia 2018 roku na północ Europy, do krajów skandynawskich. Surowy klimat miał duży wpływ na odmienność kultury naszych zamorskich sąsiadów.

 

Wiosenny koncert fletowy

17 kwietnia 2018

Z kolejną porcją muzycznych doznań i rosnącymi umiejętnościami zawitały do nas dziewczęta uczęszczające do klasy fletu poprzecznego. Zaprezentowały nam wciąż rosnący kunszt muzyczny ale i utwory Vivaldiego wprowadziły słuchaczy w wiosenny nastrój.

 « Poprzednia 1 2 3 4 Następna »  Ostatnia