aktualnosci


JAMBO "LAURENGETI"

TYM AFRYKAŃSKIM POZDROWIENIEM PRZYWITALIŚMY UCZESTNIKÓW NASZEGO LETNIEGO FESTYNU OGRODOWEGO 06 LIPCA 2017. OGRÓD NA TĘ OKAZJĘ ZMIENIŁ SIĘ W AFRYKAŃSKĄ RÓWNINĘ, KTÓRĄ NAZWALIŚMY

Pożegnanie z Jarlą

Towarzyszyła nam w pracy przez okrągłe 9 miesięcy.Dziś 30 czerwca 2017 Jarla zakończyła rok socjalny w Laurentiusie. Tak samo jak przy powitaniu zebraliśmy się wszyscy by podziękować za jej zaangażowanie i życzyć wszystkiego najlepszego na dalsza drogę życia. Mamy nadzieję, że zabierze dobre wspomnienia, a pobyt i praca w naszej placówce będzie dobrym fundamentem do stawiania kolejnych kroków na ścieżce zawodowej. 

Terapia czerwiec

Również czerwiec 2017 obfitował w atrakcyjne zajęcia terapeutyczne. Przygotowywaliśmy wspólnie słodkości, spotkaliśmy się przy filiżance herbaty na ciekawą gawędę, ćwiczyliśmy umysł i koordynację wzrokowo - ruchową. 

CZWARTKOWY OBIAD W PLENERZE

22 czerwca 2017

Król Stanisław August na swe czwartkowe obiady zapraszał elitę ówczesnej Polski, my przy sprzyjającej aurze, czwartkowe obiady celebrujemy w ogrodzie. Świeże powietrze sprzyja apetytowi, a feeria barw w ogrodzie cieszy oko, chętni mogą wzbogacić zupę lub ziemniaki o świeże przyprawy z ziołowej rabatki. 

Spektakl pt. "Kobietki" - o paniach w skeczach i piosenkach

07 czerwca 2017

Już po raz II gościliśmy w naszych progach krakowską grupę teatralną, tym razem spektakl poświęcony był zawiłościom osobowości kobiet, które jak powiadają górale "są tak samo nieprzewidywalne, jak pogoda w górach". Sentymentalnie, śmiesznie i z przekąsem - a wszystko o słabej płci.

Koncerty i występy z okazji Dnia Matki

Dzień Matki to szczególna okazja także dla naszych mieszkańców. Z występem z okazji święta mam wystąpiły u nas przedszkolaki oraz młodzież z Domu Dziecka 02.06.2017.

Występ chóru „Legenda” ze Stawigudy

31 maj 2017

Nowe i stare aranżacje starych i trochę nowszych ballad i piosenek ludowych i biesiadnych zaprezentował nam mieszany chór ze Stawigudy. Przy znanych utworach np. „Niebieska chusteczka” Mieszkańcy wtórowali, czynnie włączając się w koncert.

Rodzinne ognisko i sesja zdjęciowa

Rodzinne ognisko i sesja zdjęciowa

Jako spinacz dla następujących po sobie Dniu Matki – 26.05, Dniu Dziecka 01.06 i Dniu Ojca 23.06 zorganizowaliśmy dla Mieszkańców i Rodzin w dniu 26 maja 2017 ogniskową biesiadę oraz sesję zdjęciową. Dodatkowo chętne osoby mogły wziąć udział w sesji zdjęciowej.

Występ "Promyczków"

Naszych Mieszkańców ponownie odwiedziły dzieci z Przedszkola "Promyczek" w dniu 10 maja 2017> Dzieci zaśpiewały piosenki i recytowały wierszyki.

Ergoterapia

Wykonywanie ręcznych prac użytkowych to dla seniorów nic nowego. Chętnie przebierają ziarno czy tkają, bo to zajęcia, którzy przywodzą wspomnienia i tworzą wspólnotę.

 « Poprzednia 1 2 3 4 Następna »  Ostatnia