aktualnosci


Wycieczka do Planetarium

08 marca 2016

"Kosmiczny ekspres" zabrał grupę wycieczkowiczów z naszego Domu w galaktyczną podróż wirtualną. W poszukiwaniu życia we Wszechświecie zajrzeli do wnętrza krateru na Marsie, przyjrzeli się z bliska Jowiszowi i jego wyjątkowym księżycom oraz niebu nad naszą Warmią. 

Kocia rezydencja

29 luty 2016

Nasza rezydentka - kotka o imieniu Lusia doczekała się wspaniałej kociej bawialni, z której chętnie korzysta. Jako asystentka do felinoterapii pracuje i zabawia, a raczej rozbawia naszych podopiecznych, którzy chętnie patrzą jak korzysta ze swej kociej rezydencji.

Lutowa silwoterapia

25 luty 2016

Kontaktu z przyrodą należy zażywać niezależnie od pory roku. Jest on swoistym panaceum i antidotum na wiele dolegliwości. Dogodną okazją do przyrodniczej terapii było słoneczne i ciepłe, choć lutowe popołudnie.Świeże powietrze ożywiło a w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny nasi mieszkańcy dotarli aż pod próg pobliskiej stadniny koni Marengo. 

Pomponowe zajęcia

Z propozycją kolorowych zajęć przyjechała do naszych Mieszkańców pani Iwona Burczyk , właścicielka firmy DEKORATOR, zajmującej się tworzeniem dekoracji na uroczystości. Wspólnie z mieszkankami stworzyła ogromne pompony z bibuły, które kolorami rozweseliły przedwiosenną szarość.

Wizytacja na terapii

Niecodziennych gości mieli uczestnicy terapii. Na początku lutego gościliśmy panią zastępcę dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego, Dorotę Wyszkowską-Solnicką wraz z towarzyszącą jej Dyrektor Domu Artystów-Weteranów ze Skolimowa, panią Anną Solnicką-Heller. Panie podziwiały pracę uczestników terapii, którzy przygotowywali wiosenne dekoracje.

Spotkanie ze strażakiem

Dnia 19 lutego 2016 roku odbyło się spotkanie, którego gościem specjalnym był strażak.

Zabawa karnawałowa 2016

Dnia 05 lutego 2016 odbyła się zabawa karnawałowa z mnóstwem atrakcji.

Odswieżamy pasję

Dnia 02 lutego 2016 terapeutka zaproponowała grupie mieszkanek ergoterapeutyczne zajęcia z haftem.

Występ przedszkolaków na Dzień Babci i Dziadka

29 stycznia 2016 nasze ulubione przedszkolaki z "Krainy Bajek" wystąpiły przed naszymi Mieszkańcami z wierszykami i piosenkami na dzień Babci i Dziadka.

Najlepsze babcie i dziadkowie na świecie!

22 stycznia 2016

Dziś Dzień Dziadka, wczoraj był Dzień Babci....

Pierwsza  « Poprzednia 17 18 19 20 21 Następna »  Ostatnia